Saunový svět

Nově pro hosty Chalupy u Jezerního potoka nabízíme možnost návštěvy Saunového světa v našem druhém objektu v Nové Peci - na Statku u Medvěda. Statek je od chalupy vzdálen cca 500 metrů, přibližně 5 minut chůze. Statek jsme zrekonstruovali a v přilehlém stavení připravili pro naše hosty Saunový svět.

Celý prostor je pronajímán soukromě vždy jedné skupině, nebudete prostory s nikým sdílet. Z toho důvodu je nutná rezervace vybraného termínu a času na tel. čísle +420 777 788 799.

Saunový svět je možný pronajmout pouze hostům ze Statku u Medvěda či Chalupy u Jezerního potoka.

Saunová zóna

Saunování není jen pro očistu těla, ale i duše. Zavřete oči a představte si, že sedíte v dřevěné salaši uprostřed šumavských luk. Ano, přesně tak se budete cítit u nás v našich privátních saunách. Výběr je jen na vás: finská sauna, biosauna s bylinnými esencemi nebo špičková infrasauna, kde si nastavíte program přesně podle toho, co vás trápí. Brrr, to je zima! Ochlazovací káď, vědro s vodou, sprcha nebo venkovní jezírko. Je jen na vás, co vás na chvíli probere z vašeho snění.

Saunová a Relaxační zóna se pronajímají dohromady a jsou k dispozici pouze privátně pro naše hosty a to po předchozí rezervaci – vždy pro jednu skupinu.

V případě potřeby je možné zapůjčit župan za 100 Kč.

Ceník pro jednotlivce

Počet osob Cena Doba pobytu
až 2 osoby 600 Kč 1 hodina
každá další osoba 150 Kč 1 hodina

Ceník pro skupiny

Počet osob Cena Doba pobytu
až 15 osob 3.999 Kč 3 hodiny najednou
až 15 osob 1.299 Kč + 1 hodina

Relaxační zóna

Po ochlazení je čas na relaxaci. Ulehněte u nás do vyhřívaných relaxačních houpacích lehátek a zavzpomínejte třeba, jak to krásně vonělo, když jste jako malí skákali do sena. Nevzpomínáte si? Tak vylezte z lehátka a skočte si do sena u nás. Nebo raději preferujete posezení s přáteli v pohodlných křeslech, popřípadě válení se v hamace u krbu? Vše je u nás možné… Už jste odpočatí? Co říkáte na to, protáhnout se při józe nebo zacvičit si na dřevěných strojích poháněných vodou. Uff, to je dřina, tak co třeba druhé kolo saunování? To necháme na vás, celý prostor funguje jako privátní a můžete si vše pronajmout na jak dlouho chcete. Relaxační zóna je zahrnuta v ceně pronájmu Saunové zóny, nelze pronajmout samostatně.

Exteriér

Možná si říkáte, co na místě stálo dříve nebo jestli vůbec mělo tohle místo využití. Historie nynější relaxační budovy je dost chladná. Poslední využití budovy bylo ještě za habsburské monarchie, sloužila jako chladící zařízení a v roce 1856 zde byla skladována poslední zastřelená medvědice. Poté byla převezena na zámek Hluboká nad Vltavou, kde se z ní připravila velká hostina. Během komunistické nadvlády začala tahle budova chátrat. Potom, co byla budova stržena, jsme na jejích základech vybudovali dnešní privátní relaxační centrum. Při jeho stavbě jsme využili několik původních prvků jako například původní trámy nebo klenuté stropy. Nemusíte se ale bát, že byste potkali medvědici. Tu uvidíte jedině večer na obloze. Těšíme se na Váš další pobyt.