Vítáme Vás na stránkách Chalupy u Jezerního potoka

Naše chaloupka stojí v samotném srdci Šumavy, v těsné blízkosti obce Nová Pec. Nacházíme se ve třetí zóně Národního parku - překrásná panenská příroda nabízí příležitost jak k odpočinku, tak je ideálním místem pro veškeré venkovní sporty - jak zimní, tak letní. Jen pár minut chůze od chalupy se nachází pláž pro koupání v Lipně, či start plavby na člunu. Chalupa stojí jen pár kroků od začátku in-line stezky do Stožce, Nová Pec je také turistickým uzlem pro mnoho pěších a cyklo výletů - Plešné Jezero, Medvědí stezka, cyklo stezka okolo Lipna a další. V zimních měsících lze využít blízkost skiareálu Hochficht a hustou síť běžkařských tras, které vedou téměř od chalupy.

Pro regeneraci jsme pro Vás připravili infrasaunu z kvalitní kanadské borovice, ze které můžete skočit rovnou do Jezerního potoka. Po celý podzim a zimu Vás bude zahřívat plně automatizovaný ekologický kotel od rakouské firmy Okofen, kde si jednoduše nastavíte na displeji požadovanou teplotu a o nic víc se nemusíte starat. Skoro pod okny protéká potok z Plešného jezera, v létě přímo ideální pro osvěžení a chvíle relaxace při pozorování pstruhů v průzračné vodě. U chalupy je ohniště s grilovacím kamenem, které se osvědčilo jak při menších rodinných večeřích tak i při větších oslavách. Pro ty, kteří touží po společnosti, je odsud necelých 300 metrů první restaurace a další na Vás čekají o pár kroků dál. V obci Nová Pec jsou i dvě prodejny potravin, které jsou 700 metrů od chalupy.

Na naší chalupě Vás čeká spousta zážitků a pohody, stačí jen vybrat správný termín a můžete vyrazit. Těšíme se na Vás! :-)